AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im

Adet: 188 serisi kolektör
Boyutlar: 1940 x 940 x 100 mm
Ağırlık: 33.5 kg
Yutucu yüzey: Matsiyah boyalı,Seçici yüzeyli
Üst örtü: Solar veya Normal cam
Isı yalıtmı: Poliüretan veya Camyünü
Su yalıtımı: EPDM
Kasa: Alüminyum
Rutubet kontrol sistemi: Var
Bağlantı: ¾ ".

Sistem: Kapalı Devre
Malzeme: Paslanmaz çelik
İşletme basıncı: 6 bar
Test basıncı: 12 bar

 

 

 

 

24 SAAT BEDAVA SICAK SU

Fiyatları sürekli artan katı, sıvı, gaz yakıt ve elektrik karşısında güneş enerjisi tamamen bedavadır. Solareks sistemleri yatırımınızı kısa sürede kazanca dönüştürecektir.

SİSTEM KAPASİTESİ

Ticari sistemler istenilen her kapasitede üretilebilmektedir. Standart paket sistemler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

500 lt 3000 lt
600 lt 4000 lt
1000 lt 5000 lt
1500 lt 6000 lt
2000 lt ...

GENİŞ KULLANIM ALANI

Sistem kapalı devre olduğu için en sert kış aylarında ve suyu kireçli olan bölgelerde dahi güvenle kullanılabilir. Sanayide sıcak suyun kullanıldığı başlıca yerler;

  • Duş
  • Yemekhane
  • Eloksal tesisi
  • Elektrogalveniz tesisi
  • Nikel Krom Kaplama tesisi
  • Elektrostatik boya tesisi
  • Deri sanayi
  • Gıda Sanayi
  • İlaç Sanayi

REKABET GÜCÜ

Türkiye Avrupa'nın en fazla güneş ışınımı alan ülkelerindendir. Avrupa'daki ülkeler güneş enerjisinden Türkiye kadar yararlanamamaktadır. Bu avantajı maliyetleri düşürmek ve rekabet gücünü arttırmak için kullanabilirsiniz.

ESTETİK GÖRÜNTÜ

Sistem otomatik kontrollü olduğu için çatıya sadece kolektörler yerleştirilir. Sistemin diğer ekipmanları kazan dairesine yerleştirilir.

YÜKSEK KONFOR

Boyler şebeke basıncına bağlanabildiğinden, basınçlı sıcak su alınabilir. Kolektörler kısa sürede sıcak su sağlayacak şekilde tasarlandığından kullanıcı kısa sürede sıcak su elde etmenin konforunu yaşayacaktır. İsteğe bağlı olarak boylere termostatli rezistans takılarak veya mevcut sistemle entegre edilerek güneşin olmadığı soğuk kış aylarında dahi sıcak su elde edilebilir.

 

 

 

KOLEKTÖR

İsteğe bağlı olarak Solareks 188 serisi mat siyah boyalı ya da seçici yüzeyli kolektörler kullanılır. Kolektörlerde poliüretan ısı yalıtımı, ışığı daha fazla geçiren solar cam, EPDM fitil ve özel alüminyum kasa vardır.

ISI DEĞİŞTİRİCİ

Isı değiştiriciler korozyona dayanıklı hijyenik paslanmaz sacdan imal edilmektedir. Sistem yapısı itibarıyla kolayca temizlenebilir.

BOYLER

Ticari Paket Sistemlerde ihtiyaca göre Tek Serpantinli&Çift Serpantinli ve rezistanslı boylerler üretilmektedir.

ÇELİK ŞASE

Sistemi taşıyan ve çatıya monte edilmesini sağlayan çelik konstrüksiyon ile güvenli bir montaj sağlanır. Çelik şaseler daldırma galveniz metoduyla korozyona karşı korunmaktadır.

MONTAJ

Sistem montajı oldukça kolaydır. Çeşitli montaj olanakları sağlayan sistem sayesinde çatıda güzel bir görünüm ve güvenli bir montaj sağlanır.

DONANIM

Sistemin verimini ve ömrünü artırmak, kullanıcıya yüksek düzeyde konfor sağlamak için sistem gerekli bütün cihazlarla donatılmıştır.

UZUN ÖMÜR

Daha uzun ömür sağlamak için sistem kapalı devre yapılmıştır. Böylelikle kolektörlerin içinde şebeke suyu dolaşmadığı için zamanla kireçlenme ve korozyon olmaz. Kışın donmalardan dolayı kolektörlerde patlama meydana gelmez.

KOROZYON KORUMASI

Sistem montajı yapılırken gerekli görülen yerlerde özel korozyon koruması yapılmaktadır.

SİSTEMİN AMORTİ SÜRESİ

Sistemin kolektör başına sağladığı enerji miktarları için lütfen firmamızı arayınız.

GARANTİ

2 sene

AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im
Solareks.Com © 2003 • Privacy Policy • Design By Yeral