AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im

 

Boyutlar: 1900 x 1200 x 100 mm
Ağırlık: 42 kg
Yutucu yüzey: Bakır veya Alüminyum
Üst örtü: Solar veya Normal cam
Isı yalıtmı: Poliüretan veya Camyünü
Su yalıtımı: EPDM
Kasa: Alüminyum
Rutubet kontrol sistemi: Var
Bağlantı: ¾ "..

 

 

 

 

 

BEDAVA ENERJİ

Fiyatları sürekli artan katı, sıvı, gaz yakıt ve elektrik karşısında güneş enerjisi tamamen bedavadır. Solareks S serisi kolektörler ile sıcak suyunuzu dört mevsim boyunca güneşten sağlayabilirsiniz.

GENİŞ KULLANIM ALANI

S serisi kolektörleri düzlemsel tip güneş kolektörlerinde en son teknoloji ürünüdür. Özel kaplamalı yutucu yüzey sayesinde ışınım kayıpları minimuma indirilmiştir, böylece en yüksek verim elde edilmiştir. Yüksek verim sayesinde S serisi kolektörleri güneş ışınımının çok az olduğu bölgelerde dahi kullanıcıya sıcak su sağlamakta, ayrıca mahal ısıtmasında kazanı destekleyerek ısınma giderlerini azaltmaktadır.


ESTETİK GÖRÜNÜM

S serisi kolektörleri her türlü yapıya estetik olarak bağlanacak şekilde tasarlanmıştır.

SEÇİCİ YÜZEY - YÜKSEK VERİM

Seçici yüzey, güneş enerjisi teknolojisinde ulaşılan en son yutucu yüzey kaplamasıdır. Seçici yüzey, 0.3-2.5µm spektrum aralığındaki kısa dalgaboylu güneş ışınımının tamamına yakınını yutar ve 2.5 - 50 µm spektrum aralığındaki uzundalga boylu ışınım neşrediciliği çok düşüktür. Böylelikle siyah boyalı yüzeylere oranla daha yüksek verim elde edilmiştir.

HIZLI SU ISITMA

Kolektör içindeki ısı taşıyıcı akışkan hacmi az tutularak ( 0.78 lt/m2 ) daha hızlı bir rejime geçiş sağlanmıştır. Böylece kısa sürede sıcak su elde edilir.

 

ÜSTÜN ISI YALITIMI

Kolektör alttan ve yanlardan ısı kaçaklarını önlemek amacıyla ısı yalıtımında üstün bir malzeme olan poliüretan ve cam yünü ile yalıtılmıştır. Poliüretanın üstüne ilave bir yalıtım için yüksek sıcaklığa ( 250 º C ) dayanıklı cam yünü konmuştur, camyününün üstü alüminyum folyo ile kaplanarak ışınımla olan ısı kayıpları kolektöre geri döndürülerek verim artışı elde edilmiştir.

SOLAR CAM

Güneş kolektörleri için özel olarak geliştirilen solar cam; ışığı, normal camlara göre çok daha fazla geçirir. Özel yapısı sayesinde ışınım kayıpları daha azdır.

UV IŞINLARINA DAYANIKLI EPDM FİTİL ve CONTA

Kolektörü bütün hava koşullarında dış etkenlerden korumak amacıyla ültraviyole ışınlara dayanıklı EPDM fitil ve conta ile mükemmel sızdırmazlık sağlanmıştır. EPDM fitil ve contalar aynı zamanda iletimle olan ısı kaçaklarını önler.

KASA

Alüminyumdan ekstrüzyon yöntemiyle üretilen kasa, ısı kaçaklarına ve suya karşı tamamen yalıtılmıştır. Kasanın arkası gofrajlı levha ile dış ortam şartlarına karşı yalıtılmıştır. Her türlü ısıl genleşmeleri karşılayacak şekilde tasarlanan alüminyum kasa, tamamen geri dönüşümlüdür.

RUTUBET KONTROL SİSTEMİ

Kolektör kasasına yerleştirilen hava kanalları kolektör içinde oluşabilecek yoğuşmayı önler, nemi dışarı atarak kolektörü olası zararlardan korur.

GARANTİ

2 sene

 

 

AnasayfaUrünlerHakk1m1zdaS1k Sorulan SorularBayilikIlete_im
Solareks.Com © 2003 • Privacy Policy • Design By Yeral